Sovičky

Barvičky

Ahoj, školko!

Budoucí prvňáčci se v pondělí 25.6. rozloučili se školkou.

Čarodějnický slet....

....si Sovičky užily se spoustou legrace, her a tance.

Jak se žije v lese ....

... se Sovičky vypravily zjistit do obory a do lesa a jeho okolí.

 

Jak se žije na farmě...

...si mohly Sovičky samy vyzkoušet. 

 
Barvy kolem nás....
Za dětmi do školky přijela lektorka Tereza, aby si s nimi povídala i tvořila. 
 
Nesem Zimu ze vsi....
....aby už konečně přišlo jaro.
ZVÍŘÁTKA A VESMÍR
......jak vypadá naše planeta z Vesmíru, co je vlastně Slunce a co všechno patří do naší Sluneční soustavy nám ukázala zvířátka v mobilním planetáriu.
 
 
OLYMPIJSKÉ HRY
....jsme nejen sledovali, ale některé sporty jsme si i vyzkoušeli i když venku nebyl sníh ani mráz....
BUBNOVÁNÍ
.....je nejen velký rámus, ale i legrace a relaxace se děti přesvědčily společně se školáky a bubeníkem Jirkou.
 
 
Masopust zas přišel k nám aneb karneval se školáky
 
 
Ten dělá to a ta zase tohle....
.....a co budeme dělat až budeme dospělí? To se teprve uvidí!
 
Předvánoční setkání u stromečku
Od začátku prosince se děti učily vánoční básničky a písničky a připravovaly pohádku o zvířátkách. Vyráběly přáníčka a keramické rybičky. Ve čtvrtek 14.12. přišli za nimi do školky rodiče, sourozenci a prarodiče, aby se podívali, co si pro ně děti připravily. Společné posezení si mohli zpestřit zdobením perníčků nebo výrobou svícnu z jablíčka a sušeného ovoce. Nechyběla ani vánoční nadílka - nové hračky a kuchyňka.
 
 
 
 

 

Hudry,hudry, dupy, dupy, čert nám leze do chalupy.

V den, kdy vylézají na svět z pekla čerti, aby si počíhali na nějakého pozemského darebu, se Sovičky vydaly do hostomické knihovny na Čertovské čtení. Některé děti už znají písmenka a tak společně vyřešily tajenku, která ukrývala název knihy, ze které jim vrchní čertice četla o Lucce Luciperce. Po návratu do školky za dětmi přišel Mikuláš se svojí družinou.

 

PO ČERTOVSKÉ STEZCE
Každým rokem nakonec příjde měsíc prosinec. Naše dětičky ho zahájily výletem do Karlštejna, kde se prošly po cestě plné čertů a jejich nástrah. Všechny čertovské úkoly hravě zvládly a na konci cesty je čekala odměna od Mikuláše a andílků. 
 
 
 
 

NEJSME NA TO SAMI

V rámci šablon, do kterých se naše mateřská škola zapojila, proběhl 7.11.2017 kurz grafomotoriky a školní zralosti pro předškolní děti a jejich rodiče vedený zkušenými lektorkami z PPP v Příbrami Mgr. Strakovou a Mgr. Veselou.

 

Dušičkové rojení

 

Za zábavou i poznáním

Sovičky mají chytré hlavičky, a proto se v úterý 31.října vydaly do Berouna, aby navštívily muzeum, kde berounský dům dětí připravil Helloween po česku. Děti pomáhaly upírovi hledat netopýry, u pavoučnice musely prolézat pavučinou, u netopýra zase hledat a poznávat zvířata. U staré můry musely zvládnout překážkovou dráhu a u muchomůrek vrátit  puntíky. Nakonec vstoupily do tajemné laboratoře čarodějnic, kde si vyzkoušely malování kouzelnými lektvary. Nezapomněly se zajít podívat, jak se daří berounským medvědům Kubovi a Matějovi.

 

 

ZELENINOVÝ DEN

Kdo jí mrkev, ředkvičky,

bude zdravý celičký.

 

 

ZPÁTKY DO MINULOSTI

Sovičky ve středu 11.10. navštívily starý vodní mlýn na Lhotce u Lochovic.

 

OVOCNÝ DEN

Předškoláci měli za úkol přinést si do školky různé druhy ovoce. Ti, co nezapomněli dostali velkou pochvalu a pak se děti daly do zkoumání. Porovnávaly velikost, barvu,vůni, počítaly, ochutnávaly. Poznávaly hlásku na začátku slova, hádaly ovocné hádanky. Nakonec si každý namíchal podle své chuti ovocný salát. To byla dobrota!

 

 


Kontakt

ZŠ a MŠ Osov, okres Beroun

Mateřská škola Osov
Osov 93
267 25

311 584 281

Sovičky - 720 546 016