SÁZÍME STROMEČKY.

Starý javor nejmíň posté vysvětluje, jak se roste: 

"Narovnej se! Drž se vzpříma! Kořeny ti drží hlína. 

Svítí slunce? Nastav listy! Prší? Sláva! Budeš čistý. 

Trocha slunce, trocha deště, povyrosteš, snaž se ještě.

 

Duhová pohádka

V pátek 13.10. se děti pobavily divadélkem ve školce.

 

Zvířátka a medvěd

V úterý 19. září přijelo za dětmi oblíbené Liduščino divadlo se známou pohádkou plnou her a písniček o zvířátkách a domečku.

 

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

 

Hrátky s kejklířem

V úterý 28.6. naši školku navštívil kejklíř se svou show. Děti si užily hodinu plnou kouzlení a legrace. 

 

Osovský Akord

Děkujeme všem dětem a rodičům za pěkné vystoupení.

 

Pohádkový hrad Točník

Krásný slunečný den - středu 14.6. si děti užily na hradě Točníku. Čekallo je tu vystoupení kouzelníka, pohádka o princezně, souboj rytířů. Mohly si trénovat lovení rybiček, stavět maxi puzzle, nakrmit Otesánka, střílet z kuše, obléknout si rytířskou zbroj a řadu dalších her. Odvážlivci si pohladili hada Honzíka a podívali se jak vypadá svlečená hadí kůže. Hladová bříška všichni nakrmili řízkem a bramborovou kaší. Děti nezapoměly jít pozdravit medvědy Agátu a Martina, kteří vesele dováděli v bazénku. 

 

Den dětí

Svůj svátek oslavily děti v mateřské škole pohádkou O Krakonošovi, ukázkou výcviku pejsků a zmrzlinou. 

 

Besídka pro maminky

Ve středu 17.května děti společně připravily pro své maminky dárek v podobě písniček, básniček a tanečků. S maminkami si pak ozdobily perníková srdíčka a kytičky. Krásné odpoledne všichni využili k hrám a posezení na zahradě.

 

Výlet za zvířátky

Všechny děti z naší školky navštívilyve čtvrtek 11.5. Ekofarmu paní Lucie Holíkové Maršálkové v Hostomicích plnou spokojených zvířátek. Zblízka si prohlédly ovečky s jehňaty, krávy, koně, kozy s kůzlaty, slepice s kuřátky, perličky a další volně se pohybující zvířata. Nejvíce se těšily na jízdu na koníkovi.

 

Den bezpečí

Ve středu 12.4. jsme se zúčastnili setkání dětí s bezpečnostními složkami ČR pořádané MŠ Neumětely. Přestože celé dopolene drobně pršelo, náladu nám rozmary počasí nezkazily. Děti mohly sledovat práci s policejními psy - vyhledávání předmětů, zadržení pachatele. Vyzkoušet si znalost dopravních značek. Seznámily se s náročnou prací hasičů a technikou používanou při zásazích. Nenechaly si ujít možnost posadit se na motorku dálniční policie nebo do policejního auta. 

 

Velikonoce se blíží

Osovské děti navštívily ve středu 29.3. kamarády ve Všeradicích. Společně se podívali na tři velikonoční pohádky, které jim přiblížily lidové velikonoční tradice jako vynášení Morany, barvení vajíček a hodování.

 

Den osovských žen

Osovské děti recitovaly a tančily v sobotu 18.3. pro maminky, babičky a všechny osovské ženy.

 

 

Hurá na duchy!

Jak vyhnat duchy z divadla? Přece písničkami, tancem a dobrou náladou s Magdou a Petrem z Kouzelné školky.

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

ZŠ a MŠ Osov, okres Beroun

Mateřská škola Osov
Osov 93
267 25

311 584 281

Sovičky - 720 546 016