Zvířátka a medvěd

V úterý 19. září přijelo za dětmi oblíbené Liduščino divadlo se známou pohádkou plnou her a písniček o zvířátkách a domečku.

 

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

 

Hrátky s kejklířem

V úterý 28.6. naši školku navštívil kejklíř se svou show. Děti si užily hodinu plnou kouzlení a legrace. 

 

Osovský Akord

Děkujeme všem dětem a rodičům za pěkné vystoupení.

 

Pohádkový hrad Točník

Krásný slunečný den - středu 14.6. si děti užily na hradě Točníku. Čekallo je tu vystoupení kouzelníka, pohádka o princezně, souboj rytířů. Mohly si trénovat lovení rybiček, stavět maxi puzzle, nakrmit Otesánka, střílet z kuše, obléknout si rytířskou zbroj a řadu dalších her. Odvážlivci si pohladili hada Honzíka a podívali se jak vypadá svlečená hadí kůže. Hladová bříška všichni nakrmili řízkem a bramborovou kaší. Děti nezapoměly jít pozdravit medvědy Agátu a Martina, kteří vesele dováděli v bazénku. 

 

Den dětí

Svůj svátek oslavily děti v mateřské škole pohádkou O Krakonošovi, ukázkou výcviku pejsků a zmrzlinou. 

 

Besídka pro maminky

Ve středu 17.května děti společně připravily pro své maminky dárek v podobě písniček, básniček a tanečků. S maminkami si pak ozdobily perníková srdíčka a kytičky. Krásné odpoledne všichni využili k hrám a posezení na zahradě.

 

Výlet za zvířátky

Všechny děti z naší školky navštívilyve čtvrtek 11.5. Ekofarmu paní Lucie Holíkové Maršálkové v Hostomicích plnou spokojených zvířátek. Zblízka si prohlédly ovečky s jehňaty, krávy, koně, kozy s kůzlaty, slepice s kuřátky, perličky a další volně se pohybující zvířata. Nejvíce se těšily na jízdu na koníkovi.

 

Den bezpečí

Ve středu 12.4. jsme se zúčastnili setkání dětí s bezpečnostními složkami ČR pořádané MŠ Neumětely. Přestože celé dopolene drobně pršelo, náladu nám rozmary počasí nezkazily. Děti mohly sledovat práci s policejními psy - vyhledávání předmětů, zadržení pachatele. Vyzkoušet si znalost dopravních značek. Seznámily se s náročnou prací hasičů a technikou používanou při zásazích. Nenechaly si ujít možnost posadit se na motorku dálniční policie nebo do policejního auta. 

 

Velikonoce se blíží

Osovské děti navštívily ve středu 29.3. kamarády ve Všeradicích. Společně se podívali na tři velikonoční pohádky, které jim přiblížily lidové velikonoční tradice jako vynášení Morany, barvení vajíček a hodování.

 

Den osovských žen

Osovské děti recitovaly a tančily v sobotu 18.3. pro maminky, babičky a všechny osovské ženy.

 

 

Hurá na duchy!

Jak vyhnat duchy z divadla? Přece písničkami, tancem a dobrou náladou s Magdou a Petrem z Kouzelné školky.

 

 

Jeden (ne)obyčejný příběh Páti a Máti

íběh o tom, jak se správně chovat doma, ve školce a na ulici.

 

 

 

Vítáme Vás v novém roce!

Při řádění ve sněhové nadílce, nás přišli navštívit Tři králové s družinou! Zazpívali písničku a navrch přidali i básničku!

 

 

 

Putování za šťastnou hvězdou

Divadélko Vysmáto za námi přijelo s vánočním příběhem o narození Ježíška. 

 

 

 

 

SOUTĚŽÍME

Sluníčka i Sovičky se zapojily do soutěže pro mateřské školy vyhlášené firmou Smurfit Kappa o nejhezčí papírový vánoční stromeček.

 

 

 

ADVENT V ČECHOVĚ STODOLE

Ve čtvrtek 8.12. jsme navštívili nedalekou Čechovu stodolu v Bukové u Příbramě, abychom si připomněli české lidové adventní tradice. Naše první kroky vedly za čertem, který vyzkoušel naši statečnost. Cesta pokračovala do nebe za svatým Petrem, andílky, Mikulášem a Ježíškem. Povídali jsme si o vánočních zvycích - rozkrajování jablíček, pouštění lodiček, schovávání rybích šupin. Poslední zastávka byla u vánočních stromečků ozdobených slaměnými ozdobami, jablíčky, perníčky a stužkami. Připomněli jsme si příběh o narození Ježíška a prohlédli si velký slaměný betlém. Pak nás čekala tvořivá dílnička, kde děti vyráběly vánoční ozdoby. Posilněni svačinkou jsme se vydali na zpáteční cestu do školky.

 

 

Hurvínkův Mikuláš

Ve středu 30.11. se vydaly děti z naší a všeradické školky do Prahy za Spejblem, Hurvínkem, Máničkou, Bábinkou a Žerykem. Čekala je veselá pohádka o čertovském překvapení. Spejbl chtěl postrašit čertovským převlekem Hurvínka a Hurvínek zase Spejbla. Nejlépe dopadlo mikulášské překvapení pro Žeryka, který potají snědl plný košík dobrot. Děti si prohlédly divadlo a vystavené loutky.

 

 

 

 

POHÁDKY PROTI PLÁČI

Ve středu 3.11. navštívilo naši školku divadélko ŠUS. Zahráli dětem tři krátké Pohádky proti pláči. První byla o muchomůrce, která si myslela, že se nikomu nelíbí. Druhá pohádka o slepičce, které se nikdo nevšímal, protože byla bílá. A třetí o pejskovi, který moc chtěl květovaný závěs do své boudičky. Dětem se pohádky moc líbily a i ti největší uplakánci na slzičky zapomněli.

 


Kontakt

ZŠ a MŠ Osov, okres Beroun

Mateřská škola Osov
Osov 93
267 25

311 584 281

Sovičky - 720 546 016